خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

کلید برنامه های قفل شده

  بعد از چند ساعت کار اگر برنامه مورد نظر شما قفل کند، واقعا جای عصبانیت وجود دارد؛ خصوصا اگر کارهای خود را ذخیره نکرده باشید. دو سیستم عامل ویندوز هفت و هشت به شما این امکان را می دهند که در این گونه شرایط مدیریت بهتری روی نرم افزار قفل شده داشته باشید. در ویندوز هر برنامه با اجرای چند پردازش موازی کار می کند. در بسیاری از برنامه ها حداقل دو پردازش به طور موازی کار می کنند تا برنامه اجرا شود اما این اقدام متاسفانه احتمال قفل شدن برنامه ها را کمی افزایش می دهد. در بیشتر اوقات قفل شدن یکی از این پردازش ها می تواند کل برنامه اصلی را با مشکل رو به رو کند. به عنوان مثال مرورگر اینترنتی فایرفاکس افزونه ها را در پردازش های مجزا اجرا می کند تا قدرت بیشتری در مدیریت خطاهای احتمالی آن ها داشته باشد.

  در Task Manager می توانید برنامه های قفل شده را مشاهده کنید. این پردازش ها و برنامه ها در ویندوز به عنوان Not Responding نمایش داده می شوند.

  ویندوز  به کاربر امکان می دهد که با حذف شاخه های زیرین یک نرم افزار، برنامه را به حالت عادی بازگرداند.

  هر نرم افزار یک پردازش اصلی دارد و پردازش های دیگر، شاخه هایی از درخت اصلی پردازش نرم افزار محسوب می شوند. در صورتی که یکی از این زیر شاخه ها حذف شود، درخت اصلی دوباره آن را فراخوانی و اجرا می کند.

  در سیستم عامل ویندوز ۷ در پنجره RUN عبارت RESMON را تایـپ کنید.

  در ویندوز ۸ با انجام همین کار یا فشردن دکمه ی Open Resource Monitor در سربرگ Performance برنامه Task Manager ، برنامه Resmon.exe، را انتخاب و اجرا کنید.

  حال از بخش CPU ، پردازش قفل شده را که قرمز رنگ است،  انتخاب کرده و روی آن راست کلیک کنید. گزینهAnalyze Wait Chain  را انتخاب کنید تا درخت پردازش شما از شاخه اصلی به فرعی نمایش داده  شود. در صورتی که پردازش قفل شده یکی از پردازش های شاخه زیرین درخت است، کنار آن تیک گذاشته و با دکمه End Process به آن خاتمه دهید .

  پس از حذف پردازش قفل شده، شاخه اصلی برنامه آن را دوباره فراخوانی خواهد کرد و برنامه به کار خود ادامه می دهد. البته دقت داشته باشید در صورتی که پردازش اصلی قفل شده باشد، این کار گرهی از مشکل شما باز نخواهد کرد.


  این مطلب تا کنون 14 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : پردازش ,برنامه ,اصلی ,شاخه ,ویندوز ,درخت ,درخت اصلی ,شاخه اصلی ,پردازش اصلی ,task manager ,عامل ویندوز ,
  کلید برنامه های قفل شده

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر